Apie interneto svetainę

Sveiki atvykę į VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros eksporto skatinimo priemonių tinklalapį. Šioje interneto svetainėje Jums pateikiami Lietuvos eksporto - importo duomenys su užsienio šalimis. Taip pat Europos Sąjungos bei trečiųjų šalių eksporto - importo veterinarinės ir fitosanitarinės gairės.

Internetiniame portale "Prekybos sąlygos" galite rasti Pasaulio Prekybos Organizacijos (PPO) reguliarius ir skubius pranešimus sanitarijos-fitosanitarijos klausimais. Taip pat informaciją apie PPO šalių narių pranešimus sanitarijos-fitosanitarijos klausimais.

Apie mūsų instituciją

1998 m. gegužės 21 d. LR Vyriausybės nutarimu įsteigta valstybės įmonė Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra (toliau - Rinkos reguliavimo agentūra), savo veiklą pradėjo tų pačių metų liepos 2 d., įregistravus jos įstatus. Nuo pat įsteigimo pradžios, Rinkos reguliavimo agentūra, įgyvendindama Vyriausybės, Žemės ūkio ministerijos sprendimus, administruoja žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo ir eksporto skatinimo priemones.

Pirmaisiais darbo metais, Rinkos reguliavimo agentūra iš Lietuvos ūkininkų ir ūkio subjektų supirko grūdus (kviečius, rugius, grikius), jautieną, sviestą, nugriebto pieno miltelius, pieno ir jautienos konservus. Įmonės vykdyti perteklinės žemės ūkio ir maisto produkcijos pirkimai, sušvelnino 1998 m. Rusijos ekonominės krizės poveikį Lietuvos žemės ūkio ir maisto sektoriui, užtikrino pastovias pajamas žemės ūkio ir maisto produktų gamintojams, sudarė galimybes pasirengti konkurencijai Europos Sąjungos rinkoje.

Parduodant supirktą žemės ūkio ir maisto produkciją, buvo aktyviai ieškoma eksporto rinkų. 2001 m. ši veikla įgavo naują kokybę - panaudojant sukauptą patyrimą Rinkos reguliavimo agentūroje buvo įsteigtas atskiras struktūrinis padalinys, atsakingas už Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės eksporto plėtrą - Eksporto plėtros ir informacijos skyrius.

Agentūros rekvizitai: